55. výročie ovocinárov a záhradkárov v obci Raková

V dňoch 1. a 2. októbra 2016 sa uskutoční jedinečné podujatie, ktoré sa podarilo zorganizovať v malej obci na Kysuciach, v Rakovej.

Jedinečné je kvôli medzinárodnému obsadeniu z Česka, Poľska a Slovenska a stretnú sa na nej zástupcovia záhradkárskych zväzov, ako napríklad predseda Slovenského zväzu záhradkárov, predseda Českého záhradkárskeho zväzu a tí najlepší záhradkári a ovocinári, ktorým budú odovzdávané ceny za vypestovanie rôznych plodín.

Okrem iného, návštevníci môžu vidieť prezentáciu pracovných nástrojov a mechanizmov, ktoré sú nevyhnutné pri práci ovocinára a záhradkára. Zástupcom pre oblasť, ktorá sa zaoberá profesionálnou technikou, malotraktormi, profesionálnymi kosačkami a záhradkárskym náradím, bude spoločnosť ADACOM Progatec. Svojou kvalitou ponúkaných produktov od renomovaných európskych výrobcov patrí Adacom k špičke na trhu, už viac ako 20 rokov.

„Sme veľmi radi, že sa môžeme zúčastniť tohto krásneho podujatia, ktorého filozofiou je hlavne zveľaďovanie prírody a určite budeme s organizátormi spolupracovať a pomáhať im aj v budúcnosti.“ Hovorí obchodný zástupca spoločnosti Adacom.