LINTRAC 130 | Adacom

LINTRAC 130

Lintrac v sebe spája najnovšiu technológiu plynulej prevodovky ZF s jednoduchým a prakticky orientovaným konceptom ovládania od spoločnosti Lindner. Desaťročia skúseností dvoch spoločností sa týmto spájajú do jedného efektívneho a kompaktného vozidla. Ak hľadáte vysokovýkonný traktor, ktorý je zároveň veľmi dobre manévrovateľný; potom ste to našli tu s Lindnerom.

Motor Perkins Syncro s objemom 3,6 litra poskytuje výkon 100 kW / 136 HP. Ponúka enormný krútiaci moment 530 Nm pri 1 500 ot./min s veľmi strmým nárastom krútiaceho momentu o viac ako 40 %. Tieto vlastnosti zaisťujú výkonné správanie pri rozbehu na svahoch a pri ťahaní. V spojení s prevodovkou TMT môže motor pracovať pri znížených otáčkach, vďaka čomu je mimoriadne úsporný. Filter pevných častíc dosahuje úroveň výfukových plynov 5. To je porovnateľné s emisnou triedou EURO 6 platnou pre osobné a nákladné autá.

Pevodovka: Lindner ďalej vyvinul plynulú prevodovku TMT11-ZF z Lintrac 110. Jednou z noviniek je aktívne riadenie zastavenia. Režim vysokej trakcie zvyšuje ťažnú silu až na osem kilonewtonov. Prevodovka je obzvlášť účinná vďaka prevážne mechanickému prenosu sily s nízkym hydrostatickým obsahom. Rýchlosť jazdy je plynulá od -20 do +43 km/h (voliteľne až do +50 km/h) so zníženými otáčkami. 4-rýchlostný zadný vývodový hriadeľ s ovládaním rozbehu pracuje s 540/750/1 000/1 400 ot./min. 

Hydraulika Lintrac pracuje s axiálnym piestovým čerpadlom, ktoré plynule reguluje hydraulický výkon od 4 do 88 l/min. Objem oleja je presne taký, aký je potrebný pri danej záťaži. Tým sa eliminujú straty energie. K dispozícii je až 5 riadiacich jednotiek EHS s nastavením objemu. Tie fungujú na proporcionálnom základe a sú obzvlášť citlivé. Rovnako ako všetky vozidlá Lindner, aj Lintrac má samostatný prívod oleja pre hydrauliku/riadenie a prevodovku.

Automatické rozpoznávanie zariadení: Najnovšia inovácia, ktorú Linder vyvinul spolu so ZF Friedrichshafen, je TracLink Smart pre poľnohospodárstvo. Lintrac 130 je prvý traktor vybavený TracLink Smart ako štandard. Najdôležitejšia inovácia: každé príslušenstvo môže byť vybavené štítkom TracLink Smart. Lintrac rozpozná, ktoré zariadenie sa používa cez Bluetooth. Automatické rozpoznávanie zariadení podrobne zaznamenáva každú úlohu bez toho, aby vodič musel sám vykonávať akékoľvek konfigurácie. Hydraulické prietoky, otáčky motora a vývodového hriadeľa a jazdné režimy sú nastavené automaticky a optimalizované.

Rozmery:

Celková hmotnosť - 8500 kg

Max. zaťaženie zadnej nápravy - 5000 kg

Max. zaťaženie prednej nápravy - 3500 kg

Rázvor - 2420 mm

Výška od stredu zadnej nápravy - 1959 mm

Dĺžka so štandardnými pneumatikami - 3808 mm

Vonkajšia šírka so štandardnými pneumatikami - 2226 mm

Výška so štandardnými pneumatikami - 2708 mm

Všetky informácie sa týkajú verzie s riadením zadnej nápravy.

Stránky výrobcu

Technické parametre ENG
Predchádzajúci produkt


Poštová adresa:

ADACOM progatec, s.r.o.
Stará Hradská 52
010 03 Žilina 3
Slovenská Republika

Kontakty:

Obchodné oddelenie:
 
Realizačné oddelenie:
 
Servisné oddelenie:
Telefón: 041 5001 853
Fax: 041 5643 621
Email: adacom@adacom.sk